Apie

blg.lt rasite straipsnių apie internetinės prekybos verslo pradžią, reikalingus prekybos įrankius bei nemokamas SEO pamokas.

Esu klaipėdietis Tomas Žilinskas. Pirmąją mėgėjišką interneto svetainę susikūriau dar paauglystėje, 1999-aisiais. Nors nemeilė matematikai pakišo koją, ir studijas universitete baigiau visai ne toje srityje, nuo pat mokyklos laikų nenustojau aktyviai domėtis viskuo, kas vyksta internete – el. prekyba, internetine rinkodara, SEO. Atsidaręs savo CV matau, kad jau 10 metų iš to ir duoną valgau. Ir vis negana. Norisi ir pačiam tobulėti, ir savo žiniomis dalintis.

Man ypač įdomi elektroninė prekyba – ne tik pats internetu perku itin dažnai, bet būtent su tokiu verslu sieju ir savo ateitį. Nuo 2007 m., kuomet savo pirmojoje darbovietėje sukūriau pirmąją internetinę parduotuvę (beje, nors ir pasikeitusią, tebeveikiančią ir šiandien), į apsipirkimą internete žvelgiu visai kitomis akimis. Nebesigauna būti tiesiog eiliniu pirkėju – kiekvieną apsipirkimą tiek lietuviškoje, tiek užsieninėje internetinėje parduotuvėje vertinu tarsi slaptas pirkėjas. Įvertinu bendrą įspūdį – dizainą, kontaktų ir „apie mus“ puslapį, raštingumą. Man įdomu, kiek dėmesio skiriama kokybiškam prekių pateikimui – kaip plačiai ir komerciškai jos aprašytos, kokios jų nuotraukos. Man taip pat įdomu, kaip realizuotas užsakymo procesas bei kas vyksta toliau – kaip informuojama apie užsakymo vykdymo etapus ir ar išvis tai daroma.

Įdomu pirkti visiškai mažose, iki tol negirdėtose e-parduotuvėse, kur, žinau, jų savininkai tikrai neturi įdarbinę nei rinkodaros, nei SEO specialistų. Man smagu įsivaizduot, kad tuo savo galbūt net vieninteliu tądien užsakymu tikriausiai kažką nudžiuginu, juk parduotuvę valdo tikriausiai paprasčiausias žmogus, toks kaip jūs ir aš – galbūt vaikutį namie auginanti jauna mama, gal prie stipendijos „prisiduriantis“ studentas ar tiesiog iš algos neišgyvenanti šeima. Net jei pirkimo procesas tokiose parduotuvėse kartais šiek tiek nuvilia, jis tuo pačiu ir žavi – būtent dėl tokių smulkių, pradedančiųjų e-verslininkų ir gimė idėja sukurti šią interneto svetainę.

Kas man iš to? Tikiuosi, kad bandydamas įkvėpti kitus, vis gilindamas savo žinias, rasiu įkvėpimą ir savo paties e-verslo pradžiai, brandinamai jau eilę metų. Mane nudžiugintumėte, jei straipsnių komentaruose pasidalintumėte savo mintimis, išsakytumėte savo lūkesčius.

Jei turite klausimų, pastabų ar darbo pasiūlymų – lauksiu laiško arba skambučio.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *